piątek, 24 sierpnia 2012

| Przymierzalnia online

z: Poznań
Hej, dzisiaj coś dla tych dziewczyn, które wolałyby przymierzać ciuchy w domu i kupić je przez Internet bez stania w kolejkach do przymierzalni i kasy. Czyli chyba dla wszystkich :) Chociaż online nie dotkniemy sukienki i nie poczujemy faktury, to jednak można dopasować kolor, sprawdzić czy krój pasuje do sylwetki itd. W każdym razie przymierzanie przed komputerem jest to również niezła zabawa :)

Dzięki aplikacji Webcam Social Shopper przymierzyłam dziś wszystkie kolory sukienki Hervé Léger- Sequin Dress. Z kupnem się jeszcze jednak wstrzymam ;)

Nie śmiejcie się, to wcale nie jest takie proste :P

Aplikacja działa na zasadzie Augmented Reality (AR), który to temat bardzo mnie interesuje i pisałam już o nim tutaj na Hugme Project. Dzisiaj ta technologia nie jest już taką magią jak się mogło wydawać jeszcze kilka lat temu, ponieważ już prawie każdy posiada smartfona i niejedną aplikację lub grę AR w swoim życiu przetestował. Wracając do aplikacji: niektóre marki mają już ją wdrożoną do swoich sklepów online, np. Reebok czy LaMania.

Krok po kroku
1. Ustawiamy się w odległości kilku kroków przed kamerą komputera
2. Następnie zdalnie sterujemy opcjami dostosowując parametry: wielkość ubrania (powiększanie i pomniejszanie) oraz wysokość położenia (góra, dół)
3. Kolejnym krokiem jest wybór koloru
4. Jeśli chcemy- robimy zdjęcie (również zdalnie) i zachowujemy na dysku.

Aby było łatwiej sobie to uświadomić załączam filmik:

Co o tym sądzicie? Jakbyście miały jakieś pytania, to zapraszam do komentowania lub pisania maili.

2 komentarze:

  1. super ta aplikacja :)

    sama spróbuję :)


    www.classicorcool.com - zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. no fajna sprawa :)pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Wielki dzięki za każde odwiedziny i komentarz :-) Jestem bardzo ciekawa tego, co myślicie o moim spojrzeniu na modę i o kosmetykach azjatyckich!